Buďte součástí změny!

Posádka Archy 21 vás srdečně zve na participativní veřejnou diskusi zaměřenou na téma duševního zdraví. Jde o první z dvanácti témat, k nimž připravujeme odborné podklady a otevíráme společenskou diskusi.

28. 11. 2024
Praha, Scott.Weber VISIONARY

Již máme stabilní základy i odborníky a nyní je potřeba, aby se nás zapojilo více

21
kulatých stolů zaměřených na klíčová témata v rámci
duševního zdraví
121
účastníků, kteří se zapojí do tvorby lepších řešení pro péči o duševní zdraví
1
bezpečný prostor pro svobodnou diskuzi

PROČ TATO AKCE?

Posvítíme si na  
budoucnost duševního zdraví

Dnešní doba přináší mnoho výzev, z nichž jednou z největších je křehkost duševního zdraví našich dětí a dospívajících. Čekárny psychologů a terapeutů jsou přeplněné, zatímco poptávka po odborné pomoci neustále roste. Současná situace ukazuje, že každý z nás může přispět k jejímu řešení.

Tato akce je příležitostí společně prozkoumat, jak můžeme současnou krizi proměnit v příležitost pro pozitivní změny – nejen v individuálním, ale i v celospolečenském měřítku. Jak zlepšit stav duševního zdraví, jak podpořit odolnost a vzájemnou pomoc? Překonání této krize může vést k větší životní spokojenosti a harmonii, ale nejprve je třeba otevřeně diskutovat a hledat společná řešení, která budou přínosná pro všechny.

S kým se potkáte u kulatého stolu?

Na akci se setkáte s odborníky, kteří se dlouhodobě věnují tématu duševního zdraví dětí, dospívajících i dospělých. Tito specialisté přinášejí různé úhly pohledu a praktické zkušenosti, které nám pomohou lépe pochopit současnou situaci a hledat udržitelné a efektivní řešení. Během diskuse budete mít možnost s nimi sdílet své názory, získat cenné poznatky a inspirovat se jejich odbornými postřehy. Připojte se k debatě s lidmi, kteří nejen chápou hloubku problému, ale také aktivně pracují na jeho řešení.

Martin Halíř
Martin Halíř
Klinický psycholog, psychoterapeut a lektor

Klinický psycholog a psychoterapeut působící v Centru duševního zdraví v Hradci Králové. Dlouhodobě se věnuje péči o duševní zdraví a zároveň působí jako lektor v oblasti psychoterapie.

Kamila Hronová
Kamila Hronová
Psycholožka

Psycholožka z Psychocentra v Jihlavě se specializuje na práci s dospívajícími a dospělými. Ve své praxi klade důraz na individuální přístup a komplexní terapii zaměřenou na zlepšení duševního zdraví.

Zdeněk Weber
Zdeněk Weber
Ředitel, Institut léčení a prevence traumatu

Ředitel Institutu léčení a prevence traumatu v Praze, kde se zaměřuje na prevenci a léčbu psychických traumat. Ve své práci se snaží propojit terapeutické přístupy s duchovními a osobnostními rozvojovými programy.

Lenka Šulová
Lenka Šulová
Psycholožka

Působí na Katedře psychologie FF UK. Zaměřuje se především na psychický vývoj člověka ve společnosti, výchovu dětí, partnerské a rodinné vztahy. Kromě vědecké a publikační činnosti má i poradenskou praxi.

Jan Pfeiffer
Jan Pfeiffer
Psychiatr

Generální ředitel sítě center duševního zdraví asociálních služeb Fokus Praha. Pro své reformní názory a aktivity v oblasti péče o duševní zdraví bývá někdy označován za enfant terrible české pychiatrie.

Lenka Papadakisová
Lenka Papadakisová
Lektorka, konzultantka, koučka

Podnikatelka, cestovatelka, mentorka, koučka a průvodkyně lídrů a podnikatelů. Propagátorka moudrého podnikání (hlavou a srdcem), vědomého života a spolupráce. Ráda facilituje poradní kruhy a mastermindové skupiny.

Jak to bude probíhat?

Participativní metoda

Participativní metoda, kterou na setkání využijeme, staví na aktivním zapojení účastníků do diskuse. Namísto pouhého poslouchání odborníků dostanou všichni přítomní prostor podílet se na formování témat, sdílení zkušeností a návrzích řešení. Takový přístup podporuje zdravý “selský” rozum i kolektivní inteligenci. Každý hlas se tak podílí na společněm výsledku, který pak má hlubší hodnotu a větší váhu, než když jej formulují jen samotní odborníci.

Tým Archa 21

Vytváření Komunity a spolupráce

Společným nasloucháním a sdílením zkušeností mohou vznikat hlubší vazby a lepší porozumění. Tento proces podporuje otevřenost, vzájemný respekt a nacházení inovativních řešení.

Naslouchání
Nenásilná komunikace
Hledání společného řešení

Participativní metoda prohlubuje povědomí o jakékoli problematice a současně posiluje přístupy a řešení odrážející potřeby lidí. Spoluprací a výměnou názorů hlouběji porozumíme výzvám, kterým čelíme, a najdene lepší cesty k jejich řešení.

Jakým tématům se budeme věnovat?

Úzkost a strach jako naši každodenní průvodci
Ztráta kořenů a smysluplnosti
Rodina, přátelé, komunita
Závislost (nejen) dětí na technologiích a virtuálním prostoru 
Výchova, role rodičů a školy
Odborná péče

Vyměňme si názory

 
s profesionály, sdílejme své postřehy a přispějme k formování dokumentu, který změní způsob, jakým se přistupuje k duševnímu zdraví.

Na co se můžete těšit

Program setkání

Nejprve se seznámíme s aktuálním stavem duševního zdraví v Česku skrze příspěvky odborníků, následně se přesuneme k facilitovaným debatám, kde každý bude mít možnost přinést své vlastní zkušenosti a nápady. Program je navržen tak, aby podpořil otevřenou výměnu názorů a hledání konkrétních řešení, která mohou být užitečná pro všechny.

17:00
Otevření vstupu na akci
17:21
Zahájení s moderátory
18:00
Diskuse u kulatého stolu
21:21
Ukončení akce

Přijdu osobně

Zapojte se osobně a pojďte nám pomoci vyřešit problémy, které naši společnost trápí.

Registrovat se  >

Chci záznam

Nemůžete se zúčastnit osobně, ale chcete vidět, jak akce probíhala? Nechte si poslat videozáznam.

Přihlásit se k odběru

To mě zajímá!

Společně putujeme vesmírem

Kde to bude?

Místo konání:

Scott.Weber Visionary
Plynární 1617/10
Praha 7

Kontakt pro účastníky:

veronika.vendlova@gmail.com
Na událost není povoleno přijít se psem.